Zbog čestih zloupotreba procesa registracija, morali smo onemogućiti automatsko dodavanje novih članova. Ukoliko želite da se registrujete i komentarišete na ovom forumu, pošaljite nam email na info@stipendije.ba ili jednostavno zamolite nekoga na forumu da vam pošalje pozivnicu!
stipendije World Assembly of Muslim Youth-WAMY
  • Da li je neko cuo za ovu stipendiju i zna li se kada izlazi?
  • Ja mislim da sada nekad izlazi njihov konkurs...
  • Ok, hvala. Ne mogu da nadjem nigdje konkurs od prosle godine da vidim sta zahtjevaju. Bude li objavljen konkurs na ovom portalu i koja je inace njihova oficijalna stranica gdje ga postave? Unaprijed hvala
  • Ne bude, barem ja nisam nikad vidjela. Pokusaj na stranici Centra za licnu i profesionalnu edukaciju CLPU, www.clpu.ba, tu bi trebale biti sve pojedinosti. Sretno ;)
  • Hvala :) 
  • Na ovaj konkurs ne treba ni pokušavati predati, jer koliko sam ja upućen većina stipendiju dobije preko veze. Ne želim griješiti dušu i reći da svi tako dobiju, ali ja lično poznajem osobu koja se bez imalo srama hvali da je dobila ovu stipendiju preko štele (i prošle i ove godine). A prošle godine je ipak aplicirala na još jednu stipendiju i dobila je, iako znamo da se u jednoj akademskoj godini može dobiti samo jedna stipendija.

Iako je u srednjoj školi bila vrlo prosječan učenik (jedva 4) a na fakultetu sada ima većinom šestice, muslimani iz Nedwe-a su joj i ove godine dali stipendiju, a meni kojem je prosjek duplo bolji, a i materijalna situacija lošija od njene, naravno nisu.

Mislim da je bespotrebno i žaliti se, jer konkurs u ovoj organizaciji je tako napravljen da se ne moraju slati bilo kakvi dokumenti o materijalnoj situaciji, a i oni koji se šalju ne moraju biti ovjereni, tako da se tu vrlo lahko može uštimati sve. Iako je to muslimanska organizacija, i trebalo bi biti onako kako nas islam uči, sve pravedno i regularno, mi smo ipak u Bosni u kojoj je sve moguće.
  • Nekad brzo će izaći konkurs organizacije Wamy Nedwe, na ovoj stranici http://www.clpu.ba/

Kao što sam i prethodno napisao jako malo dokumenata se šalje (uglavnom traže da se u molbi opiše sva situacija zbog koje smatrate da trebate dobiti stipendiju), a ono malo dokumenata što se šalje ne mora biti ovjereno.

Ali eto ko želi, može predati na ovu islamsku stipendiju, jer na kraju krajeva ne iziskuje puno vremena i troškova dok se prikupe papiri.

Koga zanima, neka prati gore navedenu stranicu, mislim da bi u toku ovog mjeseca trebao izaći konkurs (osim ako i njega ove godine ne odluče sakriti haha).
  • Evo izašao je konkurs za ovu stipendiju, s obzirom da ne traže puno dokumenata mislim da ne gubimo ništa ako pokušamo :)  
  • Svako treba da pošalje i pokuša.. što nas više pošalje, veće su šanse da će rezultati biti pošteniji, jer prethodnih godina je bilo dosta namještaljki jer se nije znalo za konkurs..
  • Naravno, pokušaj ne košta, makar će jedno pošteno dobiti. :)
    Da li poštuju rok koji su dali za objavljivanje rezultata? 
  • Evo procitala sam konkurs, moze li mi neko reci sta znaci ova preporuka, mislim od koga bih kao trebala traziti preporuku, nekog iz Rijaseta ili sta vec?
  • pa ako možeš dobiti preporuku iz Rijaseta ili bilo kojeg islamskog vjerskog službenika mislim da će ti itekako pomoći.. znam osobu koja nikad nije išla ni u mekteb ali je dobila sjajnu lažnu preporuku od nekog vjerskog službenika koja joj je itekako pomogla da dobije ovu stipendiju.. ako ne možeš to, poslužit će i preporuka od asistenta ili profesora, samo ne znam da li ona vrijedi kao ova gore pomenuta..

a što se tiče rezultata, iskustvo od prošle godine mi je pokazalo da rezultate uopće javno ne objave.. meni su poslali na mail kada sam ih pitao zašto rezultati nisu objavljeni.. na rezultatima budu samo studenti koji su dobili stipendiju bez navedenih bodova, tako da ne možemo saznati koji su to kriteriji na osnovu kojih se dobija stipendija..

Sretno svima, opet ću reći, što nas više pošalje, veće su šanse za pošteniji odabir.
  • Hvala ti :)
  • Ovo samo za studente iz Federacije, kao da nema studenata Bosnjaka u rs-u
  • Što ne daju i za master. :(
  • Zna li neko da li su rezultati izašli? :)

Pozdrav, Gost!

Čini se da ste novi ovdje. Ako se želite uključiti, kliknite jednu od ovih opcija!

Categories

• Sve Diskusije195
  • Off Topic
  • OPŠTA DISKUSIJA
  • SAVJETI ZA APLICIRANJE
  • ISKUSTVA STIPENDISTA
  • KONKURSI ZA STIPENDIJE
  • OPĆENITO O STIPENDIJAMA

U ovoj diskusiji učestvuju:

Tagged